• WBOX
  • >
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • WBOX Web Paketi
  • -
  • Sıkça Sorulan Sorular

WBOX’ın diğer web sitelerinden farkı ne?

WBOX ile kaliteli, fonksiyonel, kolay güncellenebilir ve arama motorları tarafından kolayca bulunabilen bir web sitesine sahip olmak için haftalarınızı, aylarınızı harcamanıza gerek kalmaz. WBOX, internette sorunsuz bir şekilde yer almanız için ihtiyacınız olan, hosting, alan adı tescili, e-mail ve web sitesini tüm özellikleri bir paket halinde toplayıp, ihtiyacınız olan ölçüde size sunan bir hizmettir.

Aynı özelliklerde bir web sitesine sahip olmak için başka yerlerde binlerce dolar öderken, WBOX neden bu kadar ucuz?

WBOX projesi yaklaşık 1 senelik ciddi bir çalışmanın ürünüdür. WBOX’ı planlarken öncelikli hedef istisnasız her kesimden insanın kolayca kullanabileceği, maksimum özelliklere sahip, maksimum verimlilik sağlayan bir web sitesini minumum fiyata sunmaktı. WBOX bunu başaran dünya üzerindeki nadir projelerden biridir. Oluşturulan sistem ile sadece dakikalar içinde web siteniz kullanıma ve içerik girişine hazır hale gelir. Karşılığında ise hem websiteniz, hem e-mail hizmetiniz, hem hosting hizmetiniz hem de diğer destek, domain tescili gibi ücretler için senelik minumum bir ücret ödersiniz.

Neden WBOX’ı tercih etmeliyim?

•   Az para ödeyip, yüksek verimlik ile çalışan bir web sitesine ihtiyaç duyuyorsanız,
•   Daha önceki web siteleriniz ile “google’da çıkmıyorum” derdi yaşıyorsanız,
•   Teknik destek ile ilgili problemler yaşıyorsanız,
•   Daha önce çalıştığınız hizmet sağlayıcınız sürekli süpriz fiyatlar çıkartıyosa, ne ödeyeceğinizi bilemiyorsanız,
•   İçeriklerinizin sunumunda video, resim galerileri, doküman ekleme gibi özelliklere ihtiyaç duyuyorsanız,
•   Her an kontrolünüz altında sürekli güncellenebilir bir web sitesine ihtiyaç duyuyorsanız,
•   Servis sağlayıcı firma tarafından yapılan güncellemeler için ücret ödemek zorunda bırakılıyorsanız,
•   Var olan web sitenizde, içerikleriniz için dilediğiniz gibi gruplama ve kategorilendirme yapamıyorsanız veya bunlar için makul olmayan ücretler talep ediliyorsa,
•   Web siteniz için çoklu dil desteği ihtiyacı duyup, istediğiniz dilde yayın yapmak istiyorsanız
WBOX’ı tercih etmemeniz için hiç bir neden yok.

WBOX için senelik ödediğim ücret çok değil mi?

Hayır. WBOX sağladığı olanaklar ve hizmet ile en makul fiyata en kaliteli hizmeti vermektedir. Diğer firmalara websitenizin barındırılması için her sene ödediğiniz ücret kadar bir karşılığı hem hosting ve email hizmeti için hem de web siteniz için ödersiniz. Unutmayın, bu özelliklerde bir web sitesine komple sahip olmak istediğinizde, her sene ödeyeceğiniz hosting, e-mail ve destek hizmetinin yanında minumum 7.000$ – 10.000$ dan başlayan sadece web sitesi için ücret ödemeniz gerekir. Bu ücretleri size yansıtmayan WBOX ile bu masraflardan kurtulmuş olursunuz.

WBOX ile kendi alan adımı kullanabilir miyim?

Evet. WBOX ile daha önce tescil ettirdiğiniz alan adınızı kullanabilirsiniz. Bunun için sadece name server ayarlarınızı değiştirmeniz yeterli olacaktır. Teknik destek ekibimizden gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

WBOX’ın hosting hizmetini başka bir firmadan alabilir miyim?

Hayır. WBOX hem web sitesi hem de hosting hizmetini kapsayan bir çözümdür.

POP e-mail desteği var mı?

Evet. WBOX paketleri dahilinde aldığınız e-mail adreslerini ister webmail ile isterseniz Outlook gibi mail programlarından isterseniz de cep telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.

WBOX bir web hosting servisi mi? Yoksa web site sihirbazı mı?

İkisi de. WBOX bir firma için, bir kuruluş için ya da web sitesi ihtiyacı olan herhangi bir oluşum için komple bir çözümdür. Hem web sitenizi oluşturursunuz hem de hiç bir ekstra masraf ödemeden web sitenizi host edersiniz hem de e-mail hizmeti alırsınız.

WBOX’ı kullanmak için kod bilmem gerekir mi?

Hayır. WBOX’ı kullanmak için herhangi bir programlama dili veya kod bilmenize gerek yoktur. Bilgisayarda yazı yazabilen herkes WBOX’ı kolaylıkla kullanabilir, web sitesine sayfa, resim, video, doküman ekleyebilir.

WBOX’ı kullanmak için tasarım programlarını kullanmayı bilmem gerekir mi?

Hayır. WBOX kullanmak için photoshop, corel gibi tasarım programlarını kullanmanıza gerek yok. Gerekli tasarımlar ve renk seçenekleri WBOX ile birlikte gelmektedir. Tek yapmanız gereken sadece içerikleri, resimleri yüklemektir.

Daha önce WBOX gibi ama Google dostu olmayan platformalar duymuştum? WBOX da bunlardan biri mi?

Kesinlikle hayır. WBOX %100 google dostudur. WBOX planlanırken, kodları yazılırken, tasarımı yapılırken, her aşamada Google dostu olmasına özen gösterilmiştir. Dolayısı ile girdiğiniz her içerik kısa süre içinde Google’da çıkacaktır.

Bir web sitesine zaten sahibim ancak WBOX daha cazip geldi. İçeriklerimi WBOX’a taşıyabilir miyim?

Evet. Sahip olduğunuz her içeriği WBOX’a taşıyabilirsiniz. WBOX’ı aldıktan sonra destek ekibimize bildirdikten sonra başka bir adreste size içeriklerinizi girmeniz için alan yaratırlar. Eski siteden bilgilerinizi taşıma işlemini tamamladıktan sonra WBOX’ı yeni sitenize taşırız.

WBOX güncellemeleri için herhangi bir ücret ödeyecek miyim?

Hayır. WBOX’a sahip olduktan sonra hiç bir güncelleme için ücret ödemezsiniz.Tüm güncellemeleriniz WBOX tarafından ücretsiz yapılır. Asla supriz ücretler çıkmaz.

WBOX’a ekleyeceğim içerikler, ürünler, hizmetler veya diğer içeriklerim için bir sınırlama söz konusu mu?

Hayır. WBOX’ta herhangibir sınırlama söz konusu değildir. WBOX ile gelen hosting boyutları ortalama bir site için makuldur. Genelde fazla alana ihtiyaç duyulmaz. Ancak hosting alanınızı yine de genişletmek isterseniz minumum fiyatlar ile bu hizmeti WBOX sağlar.

WBOX’a videolarımı ekleyebiliyor muyum?

Evet. WBOX içine yüklediğiniz her video’yu istediğiniz içerik sayfasında gösterebilirsiniz. Kullanılan yöntem sayesinde sadece 1 kez videoyu yüklersiniz ve aynı videoyu istediğiniz kadar içerik sayfasında görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede hosting alanınızdan önemli boyutta tasarruf sağlamış olursunuz.

WBOX’a dökümanlar, programlar, vb. ekleyebilir miyim?

Evet. WBOX içine istediğiniz kadar döküman, program vb. Dosyalar yükleyip, belirttiğiniz içerik sayfalarından görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Kullanılan sistem ile dosyayı sadece bir kere yüklersiniz ama yüzlerce içerik sayfasının altında gösterebilirsiniz. Bu sayede web hosting alanınızdan ciddi bir tasarruf sağlamış olursunuz.

WBOX ile online satış yapabilir miyim?

WBOX ile ürünlerinizi, hizmetleriniz ziyaretçilerinize sunabilir ve size geri dönmelelerini sağlayabilirsiniz. Ancak WBOX ile kredi kartı ile herhangi bir işlem yapamazsınız.

WBOX ile web sitem kaç dilde yayın yapabilir?

WBOX hizmet verdiği dil sayısını hızla arttırmaktadır. Türkçe ve ingilizce dil seçeneği ücretsiz olarak gelmektedir. Bunlar haricinde talep edeceğiniz her hangibi bir dil için senelik minumum bir rakam ödeyerek ektra dil hizmetini kullanabilirsiniz. WBOX ile aynı anda 20 taneden fazla dil seçeneği ile hizmet verebilirsiniz.

WBOX hizmetini nasıl satın alabilirim?

WBOX'ı www.wbox.web.tr sitesinde fiyatlar menüsü altındaki sipariş formunu doldurup satın alabilirsiniz. Bankaya ücreti yatırdıktan hemen sonra WBOX’ınız dakikalar içinde belirtiğiniz alana yüklenir ve kullanıma hazır olur.

WBOX’ı hizmetini satın aldıktan sonra web sitem ne kadar süre sonra açılır?

WBOX için gerekli ödemeyi gerçekleştirdikten hemen sonra destek ekibimize haber vermeniz halinde hemen işleminiz gerçekleştirir.

WBOX ile web sitemi hazırlamak ne kadar süremi alır?

WBOX’ı daha önce kullandıysanız yeni web sitenizi hazırlamak 20 – 30 dk sürenizi alacaktır. İçeriğiniz fazlalığına göre bu süre artabilir.

İçerik girme işi ile uğraşmak istemiyorum? İçeriğimi siz girer misiniz?

Evet. Bunu yapabiliriz. Eğer tüm içerikleriniz hazır ise, içeriklerinizi bize gönderin. İçeriklerinizin büyüklüğüne göre uygun fiyat teklifimizi sunalım. Dilerseniz bu hizmeti ücreti karşılığında WBOX bayilerinden de alabilirsiniz.

WBOX ile bir sayfaya koyacağım yazı, resim, video ve doküman sayısında herhangi bir kısıtlama var mı?

Hayır. Hosting boyutunuzu izin verdiği sürece, istediğiniz kadar yazı, resim, video ve doküman ekleyebilirsiniz.

WBOX ile web sitemi güncellemek, içeriğini zenginleştirmek için herhangi bir programı bilgisayarıma kurmam gerekir mi?

Hayır. WBOX ile extra hiç bir programa ihtiyaç duymazsınız. Dünyanın neresinde olursanız olun internete bağlı herhangi bir bilgisayardan tüm içeriğinizi kolayca güncelleyebilirsiniz.

WBOX ile web sitemi cep telefonlarından gezebilir miyim?

Evet. WBOX tüm popüler web browserları için uygundur. Dolayısı ile cep telefonunuzdan da rahatlıkla web sitenizi gezebilirsiniz.